11

Karacadağ OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Vali Karaloğlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcıları, Büyükşehir Belediyesinden Daire Başkanları, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret Borsası ve ilgili kurum yetkililerinin yer aldığı toplantıda Karacadağ OSB’de devam eden çalışmalar, gelinen nokta ve ileriye dönük yapılacaklar masaya yatırıldı.

Diyarbakır-Şanlıurfa yolunda en küçüğü 6, en büyüğü 28 dönümlük parsellerde 295 hektarlık bir alan üzerine kurulacak olan Karacadağ OSB’yle ilgili Vali Karaloğlu, yetkililerden bilgi aldı. Karaloğlu, Karacadağ OSB alanı içerisinde elektrik, doğalgaz gibi enerjiye dönük gerekli altyapı çalışmalarının bir an önce tamamlanmasını istedi.

OSB’nin istihdam bakımından Diyarbakır’ın geleceğine yapılan en önemli yatırım alanlarından biri olduğunun vurgulayan Karaloğlu, altyapı çalışmalarından, işletmelerin, üretimde en yüksek çıktıyı sağlayabilecekleri ve bunu kazanca dönüştürebilecekleri şekilde konumlandırılmasına kadar tüm ayrıntıları tek tek değerlendirdi.

Diyarbakır sanayisinde girişimcilere önemli yatırım alanları sunacak olan Karacadağ OSB’ye ulaşım için köprülü kavşak çalışmasının da görüşüldüğü toplantıda, bölge için stratejik plan çalışmaları ele alındı.

OSB‘de işletmelere ayrılan alanlar dışında, mesleki ve teknik öğretim alanı, atık su arıtma tesisi, otopark, sağlık tesisi, idari ve sosyal alanlar ile çalışanların çocukları için kreş de yer alacak.